Пасторе: За мене беа заинтересирани и Милан и Јувентус

Аргентинецот Хавиер Пасторе, фудбалерот од средниот ред на Пари Сен Жермен, изјави дека Јувентус, Милан и Лацио биле заинтересирани да го доведат.Како и да е, потенцира дека му е одлично во Франција и оти ужива во Градот на светлината.
Фудбалскиот интернационалец од Аргентина во Париз се преселил од Палермо за 37 милиони евра.
„Јувентус, Лацио и Милан се обидуваа да постигнеме договор. Клубовите се квалитетни, а јас среќен во редовите на ПСЖ“, вели Пасторе.
Аргентинецот беше прогласен за најдобар млад фудбалер во Италија во 2010-та година.
„Ја обожувам Италија, ми беше преубаво кога настапував таму, каде што се афирмирав“, истакна Пасторе.
Репрезенантивецот на „Гаучосите“ му ги овозможи двата погодока на Златан Ибрахимовиќ во првата рунда од фудбалското првенство на Франција, со кои парижаните ремизираа со 2:2 на гостувањето против Ремс. Следен ривал им е Бастиља.Како и да е, потенцира дека му е одлично во Франција и оти ужива во Градот на светлината.
Фудбалскиот интернационалец од Аргентина во Париз

Пронајдете не на следниве мрежи: