Пасторе замена за Бејл во Тотенхем?!

Англиските медиуми пренесуваат дека Хавиер Пасторе, играчот на Париз Сент Жермен, би можел да биде евентуалната замена за велшанецот од редовите на Тотенхем, Герет Бејл, за кого се погласни се шпекулациите дека ќе го засили Реал Мадрид.Англиските медиуми шпекулираат дека лондонски Тотенхем најде замена за Герет Бејл, во случај велшанецот да си замине од клубот, па така тие наводно нашле замена во Хавиер Пасторе.
„Дејли Мирор“ пренесува дека доколку Тотенхем го продаде Герет Бејл на Реал Мадрид, тогаш ќе има фантастична заработка од околу 100 милиони фунти, па нема сомневање дека дел од тие пари ќе бидат потрошени за нови засилувања во тимот, па токму Пасторе се најде во тие евентуални засилувања за тимот од Лондон.
Се претпоставува дека Пасторе нема да има голема минутажа во новата сезона кај ПСЖ па францускиот шампион би можел да ги разгледа сите понуди за него.Англиските медиуми шпекулираат дека лондонски Тотенхем најде замена за Герет Бејл, во случај велшанецот да си замине о

Пронајдете не на следниве мрежи: