Павел Атман – идеален среден бек во идеалната постава на второто осминафинално коло

Павел Атман е избран во идеалниот тим на второто осминафинално коло. Човекот што на Колдинг му постигна 9 гола е избран како најдобар на позиција среден бек.Еве го комплетниот идеален тим на колото:
Лево крило – Гудјон Валур Сигурдсон (Кил)
Лев бек – Момир Илиќ (Веспрем)
Среден Бек – Павел Атман (Металург)
Десен бек – Алекс Душебаев (Вардар)
Десно крило – Патрик Грецки (Р.Н.Ловен)
Пикер – Роберт Гунарсон (Пари Сен Жермен)
Голман – Никлас Ландин (Р.Н.Ловен)
Извор: РК МеталургЕве го комплетниот идеален тим на колото:
Лево крило – Гудјон Валур Сигурдсон (Кил)
Лев бек – Момир Илиќ (Веспрем)
Среден Б

Пронајдете не на следниве мрежи: