Пејачката минува низ пекол: Сопругот на Селин Дион умира, а неговата поледна желба и го кине срцето

Loading...

Сопругот на Селин Дион, Рене Анжели има 73 години и се бори со рак на грлото. Подмолната болест полека го зема својот данок и тој на својата сопруга и рекол дека сака да умре во нејзина прегратка.Чуената пејачка имала романса со маж во која тогаш биле вперени очите на целиот свет. И како да не бидат? Селин била под будното око на својот сопруг уште како млада девојка бидејќи и бил менаџер. Многу веѓи се поткренале кога парот почнал да се забавува.
„Му реков на сопругот- се плашиш ли? Ајде да разговараме за тоа. Рене ми одговори дека сака да почине во мојата прегратка. Во ред, ќе бидам тука. Ќе умреш во моја прегратка- му реков“, открива Селин.

Изјавила и дека Рене паничи секој пат кога таа не е дома, иако сака пејачката да не ја запостави кариерата.
„Цела оваа година си велам себеси дека можам да издржам. Но кога ќе ме погоди- ќе ме погоди. Сега моја најголема работа е да му кажам- хеј, се ќе биде во ред. Ќе се грижам за нашите деца, а ти ќе не гледаш од некое друго место“, вели Селин.
Парот е во брак од 1994 година и имаат три деца- Нелсон, Еди и Рене Чарлс.Чуената пејачка имала романса со маж во која тогаш биле вперени очите на целиот свет. И како да не бидат? Селин била под будното око на својот сопр

loading...
Loading...