Пеле е префрлен во болница

Фудбалската легенда на Бразил, Пеле, префрлен е во болница поради болки во стомакот, поради што не присуствуваше на свеченоста која што беше организирана во негова чест во Сантос.Трикратниот освојувач на Мундијалот, 74-годишниот Пеле, беше примен во болница во Сао Паооло од превентивни причини, рече неговиот пријател Жозе Форнос Родригеш.
– Тој имаше болки во стомакот и беше однесен во болница на снимање. Тој е мирен и се чувствува подобро, рече Родригеш кој не прецизираше кога легендарниот играч ќе биде пуштен од болница.
Префектурата на Сантос ја одложи прославата на која требаше да се промовира книгата за легендарниот фудбалер.Трикратниот освојувач на Мундијалот, 74-годишниот Пеле, беше примен во болница во Сао Паооло од превентивни причини, рече неговиот пријател Жозе Фо

Пронајдете не на следниве мрежи: