Пеле: Нејмар ќе биде подобар и од Меси и од Роналдо

Бразилската фудбалска легенда даде мошне добри и позитивни коментари за новото засилување за Барселона, Нејмар.„На луѓето им се допаѓа кога ги споредувате со Меси, но тој зад себе веќе има години искуство, истите такви споредби се прават и со Роналдо, напаѓачот кој дава најмногу голови, но во иднина Нејмар ќе биде најдобар“ изјави Пеле.
Бразилската фудбалска легенда, надополни дека Нејмар сеуште е млад, но во себе поседува огромен фудбалски потенцијал и талент кој е сигурен дека ќе го искористи и прикаже на теренот.„На луѓето им се допаѓа кога ги споредувате со Меси, но тој зад себе веќе има години искуство, истите такви спор

Пронајдете не на следниве мрежи: