Пелистер се враќа на старите патеки?!

Ракометниот клуб Пелистер од денес има нов сопственик, тоа е Силјан Мицевски – Циле, поранешниот градоначалник.„Силјан Мицевски ќе биде мнозински акционер во ракометниот клуб Пелистер. Со негова помош клубот се надева дека конечно ќе излезе од неколкугодишната анонимност и ќе се врати на старите патеки кога беше ривал, што секогаш атакувал на трофеи. До 16 август треба да почне процесот на трансформација за да може клубот да учествува во Машката Суперлига ВИП“ стои во соопштението од клубот.
Извор: republika.mk
Фото: www.rkpelister.mk„Силјан Мицевски ќе биде мнозински акционер во ракометниот клуб Пелистер. Со негова помош клубот се надева дека

Пронајдете не на следниве мрежи: