Пелистерци бараат правда: Топката ја мина гол линијата!

Мини-дербито во 26-тото коло во Првата Македонска Фудбалска Лига меѓу екипите на Ренова и Пелистер заврши со победа на тетовскиот клуб од 2-1.Во самата завршница од дуелот, поточно во третата и последна од предвиденото надополнување по регуларните 90 минути игра, при еден фантастичен волеј на напаѓачот на гостинската екипа, бугаринот Воденичаров се појави голема дискусија дали топката ја мина гол линијата или сепак не.
Фудбалерите на Пелистер протестираа но одлуката на главните арбитри на дуелот беше дека топката не ја минала гол-линијата, па натпреварот заврши со конечни 2-1 за „Гипсарите“. 
Видеото можете да го погледнете на: sport365.mkВо самата завршница од дуелот, поточно во третата и последна од предвиденото надополнување по регуларните 90 минути игра, при еден фантастичен воле

Пронајдете не на следниве мрежи: