Пеналите помеѓу Бразил и Чиле земаа една жртва

Саботниот дуел помеѓу Бразил и Чиле на Светското првенство беше толку напнат што имаше фатални последици по животот на еден Бразилец.69-годишен маж починал од срцев удар додека го очекувал последниот пенал во дуелот Бразил – Чиле.
Тој го следел натпреверот на видео бим близу стадионот Бело Хоризонте, каде се одигра првиот меч од нокаут-фазата ан Светското првенство во фудбал.
Човекот толку многу се возбудил што повеќе не можел да издржи и се струполил на земја. Итно бил пренесен во најблиската болница, но по два часа реанимирање, лекарите констатирале смрт од срцев удар.
Бразил одигра нерешен натпревар со Чиле кој потоа се разрешуваше на пенали, по што Бразил премина во наредната фаза од мундијалот, елиминирајќи го Чиле со резултат 3:2 во пенали.69-годишен маж починал од срцев удар додека го очекувал последниот пенал во дуелот Бразил – Чиле.
Тој

Пронајдете не на следниве мрежи: