Перез: Многу е 100 милиони фунти за Бејл…

Претседателот на Реал Мадрид вели дека би било лудост доколку шпанскиот гигант одвои неверојатни 100 милиони фунти за ангажман на велшанецот од редовите на англискиот премиерлигаш Тотенхем, Герет Бејл.Навивачите на кралскиот клуб со воодушевување ја проследија веста дека прашање е на време кога велшанецот би пристигнал на „Сантијаго Бернабе“, но, проблем претставува високата цена која се бара од страна на англискиот премиерлигаш.
„Водевме долги и детални преговори, ќе видиме што ќе се случи, ништо не можам да ветам. Даниел Леви е мој добар пријател, воспоставивме одлична соработка кога преговаравме околу Лука Модриќ“ вели претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.
Сепак, тој надополнува дека единствениот проблем е околу цената на велшанецот, за која вели дека е премногу голема.
„Единствен проблем е цената за Бејл, 100 милиони фунти е премногу, колку и да се работи за добар играч“ изјави Перез.Навивачите на кралскиот клуб со воодушевување ја проследија веста дека прашање е на време кога велшанецот би пристигна

Пронајдете не на следниве мрежи: