Перишиќ потпиша за Јунајтед

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Иван Перишиќ кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед. Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија италијанските медиуми.Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции.
Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе Меаца“ ќе го донесе Кеита Балде од Лацио. Овој трансфер е проценет на 20 милиони евра.Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции.
Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе Меаца

Пронајдете не на следниве мрежи: