Пијан провалник заспал на WC школката во станот во кој што упаднал

Loading...

Полицијата го затекнала осомничениот како спие на WC школката со спуштени пантолони во тоалетот од една куќа во Сандерленд.Марк Џонсон (41), неодамна е осуден на 18 месеци затвор поради провала и низа сообраќајни прекршоци.
Тој очигледно бил под дејство на алкохол. Според зборовите на претставниците на полицијата, ова не им е првпат да се среќаваат со него.
Имено, на 22 октомври минатата година, полицијата го бркала Џонсон поради пребрзо возење. По поминувањето на црвено светло, тој скршнал во погрешна насока на кружниот тек и успеал да и избега на полицијата, но не за долго.
Џонсон успеал да влезе во една куќа во која спиел 64-годишниот сопственик, но соседите го забележале додека го разбивал прозорецот и полицијата го уапсила на лице место.Марк Џонсон (41), неодамна е осуден на 18 месеци затвор поради провала и низа сообраќајни прекршоци.
Тој очигледно бил под дејство на алкох

loading...
Loading...