Пијте го ОВА секое утро на празен стомак и кажете им ЗБОГУМ на стомачните наслаги!

Loading...

Во денешно време, многумина страдаат од прекумерна тежуина. Сепак, прекумерната тежина не значи дека личноста не е здрава. Има луѓе кои имаат нормална телесна тежина, но страдаат од проблеми со метаболизмот. Најчесто проблем претставуваат мастите околу стомакот…Без оглед на тоа дали сте со прекумерна тежина или нормална, треба да се ослободите од масните наслаги на стомакот. Со цел да го постигнете тоа, подгответе го овој природен лек:
Потребно е:
1кг лимон
5 гранчиша магдонос
3 литри вода
1 ќесичка сода бикарбона

 
Подготовка:
Измијте ги лимоните со ладна вода и ставете ги во сад со топла вода и додадете ја содата. Оставете ги така еден час. Во меѓувреме, исецкајте го магдоносот, заедно со гранчињата. Откако ќе помине еден час, исечете ги лимоните заедно со кората. Ставете се заедно во сад и додадете 3 литри вода. Варете на тивок оган од 2-3 часа. Потоа исцедете. Ќе добиете сируп од 1,5 литри, кој ќе ви трае две недели доколку го користите редовно.
Секое утро пијте по една ракиена чашка од течноста.Без оглед на тоа дали сте со прекумерна тежина или нормална, треба да се ослободите од масните наслаги на стомакот. Со цел да го постигнете тоа, по

loading...