Пирло: Сакам во Јувентус да ја завршам кариерата

Искусниот Андреа Пирло вели дека сака да ја заврши својата фудбалска кариера во дресот на Јувентус.Андреа Пирло има договор со италијанскиот калчолигаш Јувентус на уште една сезона. Наредното лето овој играч ќе има 35 години, па полека но сигурно се ближи времето кога искусниот Пирло треба да стави точка на својата, успешна фудбалска кариера, проследена низ големи успеси, како на клубски, така на репрезентативен план.
„Се надевам дека ќе останам во Јувентус. Мојата цел е овде да ја завршам кариерата, но не сакам да бидам во клубот доколку не сум му потребен. Доколку би можел да помогнам, со задоволство би останал“ вели Андреа Пирло.Андреа Пирло има договор со италијанскиот калчолигаш Јувентус на уште една сезона. Наредното лето овој играч ќе има 35

Пронајдете не на следниве мрежи: