Пишев: Од утре документите и бројките ќе говорат сами за себе

Loading...

СДСМ вели дека немала Договор со фирмата која требала да врши превоз, но никогаш тоа не го направила.Документите говорат сосема друго, напиша на својот ФБ профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Васил Пишев.
-Од утре документите и бројките ќе говорат сами за себе. Еве едно наградно прашање до Заев. Колку чини превозот од Радовиш до Струмица, и колку пати струмичани плаќаат поскап превоз од една Битола. Утре во 12:30 часот ги повикувам и Господата од СЈО да ја проследат мојата прес-конференција, напиша Пишев.
Документите говорат сосема друго, напиша на својот ФБ профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Васил Пишев.
-Од утре документите и број

loading...