„Пјаниќ е комплетен играч, навистина многу ми се допаѓа“

Пред неколку дена Аргентина во пријателски натпревар ја надигра Босна и Херцеговина со 2:0, а како и пред така и по средбата селекторот на Јужно американската селекција, Алехандро Сабела ги пофали поединечки Босански репрезентативци.
 Искусниот стручнак најмногу се импресионира од членот на Рома, Миралем Пјаниќ кого овој 59-годишник навистина го цени.
„Мислам дека Пјаниќ е еден од најдобрите играчи на Босна, ако не и најдобар. Комплетен играч е и добар техничар, навистина многу ми се допаѓа“, изјави Сабела во разговор за италијанскиот „La Gazzetta dello Sport“.
Вакви комплименти упатени кон 23-годишниот играч од средниот ред воопшто не треба да чудат бидејќи во последните неколку месеци како во репрезентативниот дрес така и во дресот на популацната Волчица Пјаниќ дава сè од себе.
 Искусниот стручнак најмногу се импресионира од членот на Рома, Миралем Пјаниќ кого овој 59-годишник навистина го цени.
„Мислам дека П

Пронајдете не на следниве мрежи: