Пјер Емерик Обамејанг: Му ветив на син ми дека Спајдермен ќе даде гол за неговиот роденден!

Пјер Емерик Обамејанг е побрз и од Усеин Болт. Неговиот тим (Борусија Дортмунд), ја почна сезоната со победа против Баерн Минхен во германскиот Супер куп, со 2:0.Улогата на јунаци на момците од Дортмунд ја преземаа Мхтитаријан и Обамејанг.
Но, вториот гол помина во навистина уникатно славење. Имено, Обамејанг извлекол маска од Спајдермен и ја ставил на главата.
„Морав да го направам тоа. Му ветив на син ми дека ќе го направам тоа за неговиот трет роденден“, рече гордиот Обамејанг.
Ова не му е прв пат на Обамејанг да слави со маска на Спајдермен. Тој истото ова го има правено во својот поранешен клуб Сент Етјен, за да му оддаде почит на голманот и неговиот добар пријател Жереми Јанот. Францускиот голман го доби прекарот „Спајдермен“, поради своите атрактивни одбрани.
Погледнете го славењето на Обамејанг:Улогата на јунаци на момците од Дортмунд ја преземаа Мхтитаријан и Обамејанг.
Но, вториот гол помина во навистина уникатно славење. Имено,

Пронајдете не на следниве мрежи: