ПО ВТОР ПАТ ВО ВЕНЧАНИЦА: Погледнете како изгледаше Маријана кога на Немеш му кажа „да“!

По турбулентните „акции“ во кревет во „Големиот брат“, потоа бурните раскинувања и смирувања, Маријана Чврљак и Никола Немешевиќ ја изненадија јавноста со веста дека застанале пред олтар и го изговориле судбоносното ДА.Маријана носела едноставна бела венчаница, додека Немеш носел бел костум.
Венчаницата е изработена исклучиво според желбата на Маријана, а поранешната натпреварувачка во „Големиот Брат“ изгледаше прекрасно.
Наместо накит носела само цвеќе во коса и очила за сонце, а неизоставен дел од овој важен дел беше и нејзината ќеркичка Корина, која исто така носеше бел фустан.
Маријана носела едноставна бела венчаница, додека Немеш носел бел костум.
Венчаницата е изработена исклучиво според желбата на Маријана, а

Пронајдете не на следниве мрежи: