Победи на Англија, Германија, Аргентина, пораз на Португалија

Ширум светот, во средата, се одиграа голем број на пријателски натпревари, кои за фудбалските селекции се последен тест пред продолжување на квалификациите за пласман на Светското првенство.Македонската репрезентација, со фуриозна игра во првото полувреме, ја прегази Данска со 3:0.Покрај Македонија, победи во контролните натпревари забележаа и останатите пет селекции кои се натпреваруваат во А групата. Хрватска, во Лондон, ја победи Јужна Кореа со 4:0, Србија на Кипар се радуваше со 3:1, Шкотска минимално ја победи Естонија со 1:0, додека победи од 2:1 забележаа Велс над Австрија, односно Белгија над Словачка.Средата донесе и неколку пресметки на фудбалските велесили, Аргентина се радуваше во Шведска на победата од 3:2, Холандија и Италија ремизираа 1:1, Франција загуби дома од Германија со 1:2, Англија го победи Бразил, додека Светскиот првак Шпанија го совлада Уругвај со 3:1.Единственото изненадување го направи Еквадор, кој во Гимараеш ја победи Португалија со 3:2.
MakфаксШирум светот, во средата, се одиграа голем број на пријателски натпревари, кои за фудбалските селекции се послед

Пронајдете не на следниве мрежи: