Почина Хуго Чавез

Loading...

После долгата битка со карциномот и четирите операции во Куба почина претседателот на Венецуела Хуго Чавез. Оваа вест официјално беше соопштена и од потпретседателот Николас Мадуро. Чавез имаше 58 години и беше претседател на Венецуела од 1999 година.После долгата битка со карциномот и четирите операции во Куба почина претседателот на Венецуела Хуго Чавез. Оваа вест

loading...
Loading...