Почина малолетно девојче- Несовесен возач ја прегазил и избегал

Малолетно девојче загина во сообраќајна несреќа откако вчера вечерта, била прегазена во Панчево, Србија. Како што јавуваат локалните српски медиуми, возачот го прегазил девојчето и воопшто не застанал.

Тој продолжил да вози и побегнал од местото. Полицијата е во тек со целата истрага а и ќе се превземаат мерки за пронаоѓање на возачот.Како што јавуваат локалните српски медиуми, возачот го прегазил девојчето и воопшто не застанал.

Пронајдете не на следниве мрежи: