Почина најдебелиот човек на светот!

Најдебелиот човек на светот кој имал неверојатни 445 килограми почина во 44 година од животот. Кит Мартин починал од воспаление на белите дробови. Тој речиси цела деценија ја поминал во кревет бидејќи од тежината не можел да се движи.Кит признал дека е свесен дека се убива самиот поради конзумацијата на 20.000 калории дневно, што е речиси 10 пати повеќе од препорачаното. Обично за појадок јадел 6 јајца, пица, ќебап, кинеска храна и храна од Мекдоналдс, а пиел два литри газиран ск и 6 шољи кафе.
Минатата година имал операција со која му биле отстранети три четвртини од стомакот, поради што изгубил речиси половина од својата тежина. Само неколку месеци по операцијата Кит починал од пневмонија. Кит признал дека се кае поради се што си направил.
-Паднав во депресија по смрта на мајка ми и сакав да се убијам или да умрам во својот кревет. Сега мислам дека бев многу групав. Сега имам повеќе самодоверба и среќен сум. Се надевам дека за неколку месеци ќе можам да застанам на нозе. Кога само ќе помислам на сите изгубени години…, изјавил Кит неколку месеци пред смртта.Кит признал дека е свесен дека се убива самиот поради конзумацијата на 20.000 калории дневно, што е речиси 10 пати повеќе од препорачаното. Обично

Пронајдете не на следниве мрежи: