Почина новороденче во Скопје

Loading...

Вработен во Итна медицинска помош вчера околу 9 часот пријавил дека на ул.„Виетнамска“ во Скопје имало починато новороденче, родено пред три дена.                               -По кажување на мајката Ѓ.С. бебето било родено пред три дена во Гинеколошко акушерска клиника “Мајка Тереза“ и истиот ден околу 08,30 часот забележала дека со бебето нешто не било во ред и повикала Итна медицинска помош, информираат од МВР.
 Од страна на лекар била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото на бебето е дадено на обдукција.-По кажување на мајката Ѓ.С. бебето било родено пред три дена во Гинеколошко акушерска клиника “Мајка Тереза“ и истиот ден околу 08,30

loading...