Почина поранешен фудбалер на Црвена звезда

Шокантна вест го потресе фудбалскиот свет на Србија и кинескиот тим Џиндао Хаинију. Српскиот фудбалер Горан Гогиќ починал во Кина по тренингот со својот клуб, во кој оваа година пристигна од Црвена звезда.Гогиќ во петокот попладне по тренингот во автобусот загубил свест и итно бил префрлен во болница, но лекарите не можеле да му помогнат и во 23 часот вечерта констатирана е негова смрт.
Кинеските медиуми јавуваат дека 29-годишниот фудбалер изледал добро на тренингот и по него, наводно се смеел и разговарал со колегите од тимот и никој не претпоставувал дека ќе се случи трагедија.
Гогиќ во Кина замина по освоената титула со Црвена звезда, а играше на позицијата стопер. Роден е во Врбас, а играше уште за Јединство, Чукарички, Напредак Крушевац, Јавор, Јагодина.Гогиќ во петокот попладне по тренингот во автобусот загубил свест и итно бил префрлен во болница, но лекарите не можеле да му помогнат и во 23 часо

Пронајдете не на следниве мрежи: