Почина уште еден млад фудбалер

Фудбалерот на „Тонбриџ Енџелс“ Џуниор Диан (23) починал за време на пријателски фудбалски меч.Овој 23-годишен фудбалер колабирал на теренот за време на пријателскиот меч против Вајтлиф одигран во Сари на југоситокот на Англија.
Диан бил пренесен во болница, но лекарите само констатирале смрт.
Тој бил член на фудбалскиот клуб „Тонбриџ Енџелс“ кој се натпреварува во полуаматерската Рајман Премиер лига, односно регионалната лига во Англија.Овој 23-годишен фудбалер колабирал на теренот за време на пријателскиот меч против Вајтлиф одигран во Сари на југоситокот на Англија.
Диан

Пронајдете не на следниве мрежи: