Починал во агонија: Со недели чекал спас во автомобил паднат во провалија

Дејвид Велч напишал писмо за збогум на неговата сопруга и четирите деца , додека бил заробен во автомобил на дното на кањонот во Јута , каде што беше пронајден мртов еден месец подоцна.Дејвид Велч (54) седнал во автомобилот и без знаење на семејството исчезнал во непознат правец . Семејството го пријавило исчезнувањето уште на 2 септември, но дури 7 недели подоцна до нив стасала трагичната вест .
Полицијата претпоставува дека заспал на воланот и паднал во кањонот во провинциските делови на Јута, останал заробен во автомобилот со денови. Иследниците не може да утврдат колку долго Велч живеел заробен во автомобилот, но се плашат дека агонија би можеле да трае со недели. Во деновите на агонија, додека чекал некој да го пронајде и спаси Велч напишал неколку писма до неговата сопруга (32) и четирите деца, чија содржина не е јавно достапна.
Исто така не е непозната  причината зошто Велч без претходна најава возел речиси 1.000 милји далеку од својот дом во Менхетн.
Велч го нашол автостопер на 18 октомври, 46 дена по неговото исчезнување Полицијата не пронашла траги од кочење, така што се смета дека Велч заспал на воланот , а потоа паднал и бил заробен во автомобилот кои се преевртел.
Извор:mknews.mkДејвид Велч (54) седнал во автомобилот и без знаење на семејството исчезнал во непознат правец . Семејството го пријавило исчезнувањето уште на 2 с

Пронајдете не на следниве мрежи: