ПОЧИТ: Македонското знаме на јарбол со знамето на Шалке 04

Германските навивачи не поднесуваат некој да им диктира како тие да се однесуваат и што да прават, посебно кога станува збор за нивните збратимени навивачки групи.Еден германски навивач на Шалке, разочаран од фактот што им се забрани гостување во Солун на реванш дуелот од плеј-оф за Лигата на Шампионите со грчки ПАОК, македонското знаме го закачи на јарбол да биде заедно со знамето на германскиот фудбалски гигант.
Познато е дека „УГЕ“ е збратимена со навивачката група „Комити“ од Скопје, па тие на секој можен начин ја потврдуваат и докажуваат лојалноста кон скопската навивачка група.
Фото: FacebookЕден германски навивач на Шалке, разочаран од фактот што им се забрани гостување во Солун на реванш дуелот од плеј-оф

Пронајдете не на следниве мрежи: