Подгответе се за многу снег: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Снег во Скопје ќе паѓа со денови. Времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено во западните и јужните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови повремено умерен источен ветер.Дневните темпeратури од минус шест до четири степени. Во Скопје облачно со темпартура до еден степен.
Пообилни врнежи се очекуваат в среда кон крајот на денот и во текот на ноќта кон четврток, особено во јужните делови. Овие врнежи ќе предизвикаат зголемување на снежната покривка на повисоките места и на планините. Дневната температура ќе биде без поголеми промени и ќе биде во интервал од -3 до 4 степени.
Од петок се очекува стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.
Дневните темпeратури од минус шест до четири степени. Во Скопје облачно со темпартура до еден степен.
Пообилни врнежи се очекуваат в среда

Пронајдете не на следниве мрежи: