Погледнете ги сите одбрани на Борко

Голманот на Македонската ракометна репрезентација имаше фантастични одбрани на ударите на Австриските ракометари кон голот на вчерашниот натпревар. Најважната одбрана на Борко беше во последната секунда, која ја однесе Македонија во втората фаза на Европското првенство во Данска.

Погледнете ги сите негови одбрани во видеото: 

На следниот ЛИНК погледнете кој ќе и биде противник на Македонија во сабота:Најважната одбрана на Борко беше во последната секунда, која ја однесе Македонија во втората фаза на Европското првенство во Данска.

Пронајдете не на следниве мрежи: