Погледнете како „Комитите“ го изненадија Дибиров!

За време на тренингот на ракометарите на Вардар, во спортската салата „Кале“, навивачката група „Комити” го изненади најдоброто крило во светот Тимур Дибиров.
  
„Комитите” направија еден симпатичен потег кој ги изненади сите ракометари, подарувајќи му шлем на рускиот ракометар Тимур.
Овој гест го сторија во знак на извинување и почит кон него, и со надеж дека тоа што се случи на натпреварот против Динамо Минск нема да се повтори.
Повеќе на:sport365.mk 
„Комитите” направија еден симпатичен потег кој ги изненади сите ракометари, подарувајќи му шлем на рускиот ракометар Тимур.

Пронајдете не на следниве мрежи: