ПОЈАК ОД СМРТТА: Перуански фудбалер преживеа удар од гром!

Еден перуански фудбалер го погоди гром за време на натпреварот од перуанскиот куп против Унион Фуерка Минеро.Фудбалерот на перуанскиот клуб Спорт Аквила, Жоао Контрерас (21), преживеа удар од гром.
Несреќата се случила во почетокот на второто полувреме кога почнало да врне, а во еден момент се појави молња и Контрерас по неколку секунди го погоди гром.
Фудбалерот веднаш беше префрлен во болница и во моментов се наоѓа таму. Иако некои медиуми јавиле дека Контрерас починал, таа информација брзо беше демантирана.
Контрерас има изгореници од трет степен, но се наоѓа во стабилна состојба.
Натпреварот веднаш беше прекинат, додека резултатот беше 1:1. Во првиот меч, резултатот беше 6:3 за Унион.
Погледнете го видеото:
Фудбалерот на перуанскиот клуб Спорт Аквила, Жоао Контрерас (21), преживеа удар од гром.
Несреќата се случила во почетокот на второто полув

Пронајдете не на следниве мрежи: