Полицијата застрела детенце поради неговата играчка!?

Полицајците пукале на едно дванаесетгодишно детенце, кога тоа одбило да ги крене рацете и посегнало по појасот во кој имаше нешто што личело на пиштол. Тој беше погоден во градите и вчера беше опериран.Полицијата во Кливленд пукаше и рани 12-годишно дете, кое наводно носело играчка која е реплика на воздушен пиштол.
Детето беше погодено во градите и вчера беше оперирано, а двајцата полицајци се суспендирани, пренесе телевизијата NBC.
Во извештајот од полицијата беше наведено дека полицајците дошле на местото откако било пријавено дека едно лице мавтало со пиштол на игралиштето во рекреативниот центар Кадел, во саботата околу 15 часот.
Во детето било пукано кога одбило да ги крене рацете. Се испоставило дека станува збор за играчка која е реплика на воздушен пиштол, кој испалува куршуми на сличен начин како и ББ пиштолот.
Кливлендската полиција додаде дека од играчката била отстранета портокаловата ознака, според која играчките се разликуваат од вистинското оружје.
Истрагата е во тек.Полицијата во Кливленд пукаше и рани 12-годишно дете, кое наводно носело играчка која е реплика на воздушен пиштол.
Детето беше погодено во

Пронајдете не на следниве мрежи: