ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА КРАЈОТ НА ЕГЗИТ: Пронајдени се големи количини на наркотици!

Loading...

Како што дознаваат српските медиуми, синоќа во истовремената акција на две локации и тоа на Лиман на улицата Милица Стојадиновиќ Српкиња и на Рибарскиот остров, уапсени се четири лица и запленета е огромна количина на наркотици и тоа екстази, кокаин и останати дроги.Имено, на Лиман уапсен е еден жител на Ниш, еден на Нови Сад, а вистинска драма се одвивала на Рибарскиот остров кога инспекторите на криминалистичката полиција се обиделе да легитимираат двајца млади од Белград, кои се наоѓале покрај своите луксузни возила „Мерцедес“ и „БМВ“. Кај нив биле пронајдени огромни количини на наркотици.
Полицијата работела дп затворање на случајот. Инаку, од почетокот на Егзит ова е втора голема акција на криминалистичката полиција на Нови Сад.
Имено, вториот ден уапсени се Огњен Н. (22), Душан К. (18) и Немања Џ (23), кај кои инспекторите при претресот на становите пронашле повеќе од два килограми дрога, два пиштоли, 120 парчиња муниција, и значителна сума на пари.
Видеото од апсењето може да го погледнете тука.Имено, на Лиман уапсен е еден жител на Ниш, еден на Нови Сад, а вистинска драма се одвивала на Рибарскиот остров кога инспекторите на криминалистич

loading...