Политичари се степале во студио: Летале чаши и тупаници, водителката едвај избегала!

Ова не е прв пат темпераментноста на грузиските политичари да се претвори во тепачка во програма во живо.Имено, пратеници од две политички партии од Парламентот во Грузија по жестока расправија се степаа во програма во живо, пишува порталот „Дојче веле“.
Најпрвин политичарите бурно дебатирале, а потоа еден од нив мавал со чаша кон другиот. Потоа следела физичка пресметка, во која можете да забележите дека и водителката настрада.
Покрај сите удари што ги доби стоејќи помеѓу нив, таа успеала да ги раздвои противниците, а програмата била прекината.
Сепак, тепачката не запрела туку продолжила зад камерите.Имено, пратеници од две политички партии од Парламентот во Грузија по жестока расправија се степаа во програма во живо, пишува порталот „Дојч

Пронајдете не на следниве мрежи: