Поранешен ракометар на Металург се сликаше како од мајка роден

Поранешниот ракометар на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Србинот Дарко Ѓукиќ, на несекојдневен начин ја прослави титулата шампион на Полска со тимот на Киелце.Тој се фотографираше како од мајка роден, а својата машкост ја покри со пехарот. Оваа фотографија предизвика бурни коментари на Инстаграм.
Тој се фотографираше како од мајка роден, а својата машкост ја покри со пехарот. Оваа фотографија предизвика бурни коментари на Инстаграм.

Пронајдете не на следниве мрежи: