Поранешните пратеници на СДСМ упатија јасна порака до Зоран Заев

Поранешните пратеници на СДСМ упатија порака до лидерот на опозицијата Зоран Заев.Заев да престане со уништување и тргување на Македонија и националните интереси, побара поранешната пратеничка Солза Грчева.

-Дај дечко закочи додека е време! Ќе има живот и без тебе. Мислам „Живот за Македонија“. Јасно е, напиша Грчева на својот Фејсбук профил. Заев да престане со уништување и тргување на Македонија и националните интереси, побара поранешната пратеничка Солза Грчева.

Пронајдете не на следниве мрежи: