Последен ден за гласање подршка за Марјана и Илија да влезат во финале

Loading...

Изминативе неколку месеци во шоуто „Танцот со ѕвездите“ имавме можност да уживаме во убавината на прекрасната лото девојка Марјана. Можевме да ја видиме во едно поинакво светло но мора да признаеме дека  беше изненадувачки добра на сите настапи.
Таа заедно со нејзиниот партнер Илија Карадакоски од емисија во емисија ја пленеа публиката и го зголемуваа  бројот на обожаватели со своите настапи.
Исто така и ние не останавме имуни на нивната презентација, па затоа решивме да ве потсетиме на дел од танците кои ни оставија најголем впечаток.Притоа настапот кој најмногу ја воодушеви публиката во кој Марјана се соблече може да го погледнете на следниов ЛИНК. Прекрасното аргентинско танго може да го погледнете на ЛИНКОТ,  а пак танцот на песната „Diamonds“ од Риана може да ја погледнете на следниот ЛИНК.
Во шоуто останаа три пара, но само два одат во финале. Кои ќе бидат зависи само од вашите гласови. Па затоа да гласаме за Марјана и Илија на 14799 со текст 08.
Останува да погледнете со што уште ќе не изненадат во финалето кое ќе се одвива во живо на МРТВ.Изминативе неколку месеци во шоуто „Танцот со ѕвездите“ имавме можност да уживаме во убавината на прекрасн

loading...