Последна понуда за Видал: 53 милиони плус Хавиер Ернандез

Англискиот великан Манчестер јунајтед не се откажува од идејата да го ангажира чилеанецот Артуро Видал, еден од најдобрите фудбалери на италијанскиот првак Јувентус. Според медиумите, „црвените ѓаволи“ ја испратиле последната понуда до Торино и сега очекуваа одговор од „старата дама“.Јунајтед на торинскиот гигант му понудил 53 милиони долари плус мексиканскиот напаѓач Хавиер Ернандез, на кој Луј Ван Гал не смета премногу сезонава за да го добие Видал. Јувентус веќе трипати го одби Јунајтед, во обид да го добие крилниот фудбалер.
Преодниот рок трае до 31 август, а Јунајтед досега ангажираше само три фудбалери (Андер Ерера, Лук Шо и Марко Рохо) и навивачите се незадоволни од неисполнетите ветувања на управата.
Извор:sportmedia.mkЈунајтед на торинскиот гигант му понудил 53 милиони долари плус мексиканскиот напаѓач Хавиер Ернандез, на кој Луј Ван Гал не смета пре

Пронајдете не на следниве мрежи: