Пожар во скопски ресторан

Loading...

Пожар во  скопски ресторанНепознат сторител синоќа фрлил шише со запаллива течност во угостителски објект при што е запален дел од теписонот.
Објектот, кој е лоциран на ул. „Анастас Митрев“, во моментот бил затворен.
Случајот е пријавен во полиција во Скопје во 21.56 часот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Непознат сторител синоќа фрлил шише со запаллива течност во угостителски објект при што е запален дел од теписонот.
Објектот, кој е лоциран

loading...