Познат е идентитетот на мотоциклистот кој загина на Водно

Loading...

Дваесет и четири годишниот скопјанец Дарко К. е момчето кое вчера го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа што се случи на потегот помеѓу Средно Водно и училиштето Кочо Рацин. Сообраќајката се случила во 23:15 минути на локалниот пат Скопје-Средно Водно.Дарко учествувал со мотоцикл марка „Сузуки 750“ со скопски регистарски таблици. Роден е  1994 година и во синоќешната сообраќајка со моторциклот удрил во метални еластични браници при што го загубил животот.Дарко учествувал со мотоцикл марка „Сузуки 750“ со скопски регистарски таблици. Роден е  1994 година и во синоќешната сообраќајка

loading...