Познат пејач признал дека злоставувал бебиња а бил заразен со ХИВ

Пејачот од велшкиот бенд Lostprophets , Јан Воткинс на суд призна дека злоставувал деца.Тој е уапсен во декември минатата година под обвинение дека пробал сексуално да злоставува бебе старо 11 месеци.
Прво  тој го одрекувал делото но потоа признал и дека сексуално злоставувал уште 13 деца.
Јан исто така призна дека две негови обожавателки дури им ги дале своите деца на располагање, за сексуално злоставување.
Но она што го прави случајот уште по страшен е што Јан призна дека тој има ХИВ и сакал да го пренесе вирусот на децата.Тој е уапсен во декември минатата година под обвинение дека пробал сексуално да злоставува бебе старо 11 месеци.
Прво  тој го одрекува

Пронајдете не на следниве мрежи: