Позната пејачка го напушта жирито на Пинкови Ѕвезди: Не можам да го поднесам стресот

Пејачката Драгана Мирковиќ вели дека не може да го поднесе стресот кој го доживува на снимањето на „Пинкови ѕвезди“, поради што одлучи наредната сезона да не биде член.Драгана, која важи за најемотивна во шоуто, вели дека ова е премноги исцрпувачки за неа.
„Од сегашна гледна точка не би прифатила да бидам член на жирито во наредната сезона. На снимањето е стресно, фрка, трка… Малку се навикнав, но… Мене се ова ми е напорно и многу ме погодува. Милан Калиниќ пред некој ден кажа: Мислам дека Гага нема да преживее првите три круга“, кажа Драгана за Информер и додаде дека останатите членови на жирито секогаш ја задеваат поради емотивните рекации.
 „Во студиото сите се шегуваат со мене, а и Милан ме критикува за некои постапки. Мене тоа не ми смета. Ми значат луѓето и тоа се гледат, не можам да побегнам од себе. Луѓето, колегите, продукцијата, публиката, сите сфатија дека сум премногу искрена и емотивна, и ако тоа е минус, тогаш живееме во погрешно време“, заклучува Мирковиќ.Драгана, која важи за најемотивна во шоуто, вели дека ова е премноги исцрпувачки за неа.
„Од сегашна гледна точка не би прифатила да

Пронајдете не на следниве мрежи: