Познати се мега спектакуларните четвртфинални двојки во фудбалската Лига на Шампиони

Во овие моменти заврши ждрепката за четвртфиналните двојки во фудбалската Лига на Шампиони. Сите четири дуели во оваа фаза од натпреварувањето несомнено ќе бидат мега спектакли за уживачите во фудбалската играЕве ја ждрепката:
Секогаш атрактивната Барселона, во Шпанското дерби, ќе се пресмета со Атлетико Мадрид.
Кралскиот клуб, како лани така и годинава ќе ги измери силите со Борусија Дортмунд, лани Реал беше елиминиран од Германците, ќе им се одмазди ли оваа година?
Скапиот Француски претставник ПСЖ, ќе ги одмери силите со „сините“ од Лондон на Жозе Мурињо.
„Црвените ѓаволи“ пред голем тест кај актуелниот Европски шампион Баерн Минхен.
Не очекува голема драма!

Првите пресметки ќе се одиграат на 1 и 2 април.Еве ја ждрепката:
Секогаш атрактивната Барселона, во Шпанското дерби, ќе се пресмета со Атлетико Мадрид.
Кралскиот клуб, како лани

Пронајдете не на следниве мрежи: