Познати се составите на селекциите на Македонија и Грција за вечерашната средба

За неколку часа почнува реванш-средбата од баражот за пласман на СП 2015 во Катар, меѓу националните селекции на Македонија и на Грција.СА “Борис Трајковски“ е целосно распродадена и околу 7000 фанатични навивачи ќе ја водат Македонија во победа и пласман на уште едно големо натпреварување.
Познати се и составите на двете репрезентации, а Металург учествува со 11 ракометари.
Македонија: Ристовски, Митревски, Димовски, Георгиевски, Јоновски, К.Лазаров, Ф.Лазаров, Манасков, В.Маркоски, Миркуловски, Мојсоски, Ојлески, Прибак, Стоилов, Талески и Вугринец.
Грција: Алванос, Арапакопулос, Делијанис, Евангелидис, Георгијадис, Гургумис, Малиос, Маранго, Масторојанис, Милонас, Паласкас, Пападионисиу, Пападопулос, Цацо, Тзирас и Замбунис.
Судии: Вацлав Хорачек и Јиржи Новотни од Чешка.
Делегат: Томо Водопивец од Словенија.СА “Борис Трајковски“ е целосно распродадена и околу 7000 фанатични навивачи ќе ја водат Македонија во победа и пласман на уште едно го

Пронајдете не на следниве мрежи: