Познатиот бразилски фудбалер – вака ги „поздрави“ навивачите на Фенер!

Фелипе Мело, поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер, Фиорентина и Галатасарај твитна на својот официјален „Твитер“ профил со поддршка и импресионираност од победата на Вардар во двомечот со Фенербахче.
Мело изминативе години ги бранеше боите на Галатасарај, еден од најлутите ривали на Фенербахче во Турција, па можеби и од тука да доаѓа неговата реакција во стил на тролање на гигантот од Истанбул.
Мело изминативе години ги бранеше боите на Галатасара

Пронајдете не на следниве мрежи: