Познатиот пејач повторно во болница

Loading...

Кемал Монтено е во болница…Монетено кој кон средината на декември беше подложен на трансплантација на бубрегот, му се слошило пред празниците.
Наместо во Шпанија каде требало да замине на краток одмор, но и да настапи за Нова година, Кемал повторно заминал во болница.
-Покачената температура во вакви ситуации не е добра и може да придонесе до отфрлување на органот. По пресадување на бубрегот пациентите мора да се чуваат за да не добијат инфекција. Кемал е сега добро, нема повеќе температура. Докторите сепак му препорачаа уште некое време да остане во болница, каде ќе му бидат направени детални анализи, вели за Јутарњи лист еден од пријателите на пејачот.Монетено кој кон средината на декември беше подложен на трансплантација на бубрегот, му се слошило пред празниците.
Наместо во Шпанија каде

loading...
Loading...