Пратеник нокаутирал колега во украинскиот парламент

Tепачка меѓу пратениците во Киев.Во Киевскиот окружен совет, претставник на претседателската фракција на Блокот на Петро Порошенко – „Солидарност“, нокаутираше свој колега.
-Инцидентот се случи за време на седницата во која беше дискутирано прашањето за распределба на буџетот, пишуваат украински медиуми.
Во текот на дискусијата, човекот го нападнал окружниот советник и со еден удар, го срушил на земја. Тој бил однесен во болница, а полицијата влегла во салата.
Според локалните изданија, пратеникот-напаѓач ќе одговара кривично.
 
 Во Киевскиот окружен совет, претставник на претседателската фракција на Блокот на Петро Порошенко – „Солидарност“, нокаутир

Пронајдете не на следниве мрежи: