Предупредување до Кристијано Роналдо

Loading...

Иако во ноември доби ќерка со својата девојка Џорџина Родригез, гласините за тоа дека Кристијано Роналдо ја изневерува својата девојка, не запираат. Овој пат славниот фудбалер го поврзаа со секси манекенката Ријан Сагден. Британскиот “Сан” пишува дека фудбалерот ѝ пишувал пораки на Ријан во доцните часови и покрај тоа што таа била верена.”Ќе ти се јавам за еден час доколку ми го пратиш твојот приватен број. Јас сум во хотелот”, наводно напишал Кристијано во една од пораките кои ѝ ги праќал. Се смета дека Ријан не му одговорала на пораките, сè додека нејзиниот вереник не ѝ ги пронашол. 
“Постојано ѝ праќаше пораки сè додека нејзиниот вереник, Оливер не ги пронајде и му прати порака во која го замолува Роналдо повеќе да не ѝ се јавува”, вели извор за “Сан”.

 
Роналдо и Ријан се познаваат од 2009 година. Досега Роналдо и Џорџина не се огласиле во јавност, ниту ги потврдиле ниту пак ги демантирале пишувањата на странските медиуми.
 “Ќе ти се јавам за еден час доколку ми го пратиш твојот приватен број. Јас сум во хотелот”, наводно напишал Кристијано во една од пораките ко

loading...