Предупредувањето треба да се сфати буквално

Висок севернокорејски претставник денеска упати силно предупредување дека треба да се земат предвид „буквално“ заканите од неговата држава за нова нуклеарна проба со хидрогенска бомба над Пацификот.– Министерот за надворешни работи е многу добро упатен во намерите на нашиот врховен лидер, па мислам дека неговите зборови треба да ги сфатите буквално, изјави севернокорејскиот висок  официјален претставник Ри Џонг-пил во интервју за Си-Ен-Ен.

Министерот Ри рече во септември дека Пјонгјанг размислува за извршување „најсилна детонација“ на хидрогенска бомба преку Пацификот. 
 – Министерот за надворешни работи е многу добро упатен во намерите на нашиот врховен лидер, па мислам дека неговите зборови треба да ги

Пронајдете не на следниве мрежи: