Премин/транзиција кај возрасните, од индиго фаза во кристална!

Премин/транзиција кај возрасните, од индиго фаза во кристална!

Тоа е процес кој започнува со благо чувство дека нешто не е така како што би требало да биде. Вашите гласови во ушите стануваат груби, ќе забележите како ја избегнувате својата омилена продавница за свеќи бидејќи мирисите стануваат поинтензивни. Трговскиот центар, во минатото преубав харем на искушенија, а сега ви станува деветтиот круг на пеколот, како и други јавни места. Вревата и гужвата делуваат сега одбивно, наместо да ве привлечат и возбудат. Како вашиот интерес се менува, некои пријателства се растураат.

Вашиот дом станува светилиште и храм, света осаменост. Може дури и да прекинете врска, за да бидете сами, и ако при тоа нема да се чувствувате осамено. Телевизорот и радиото се почесто изгаснати отколку пуштени, а на вашиот исклучителен осетлив слух за добра музика звучи некако шупливо. Вашето разиграно расположение станува минато. Се чувствувате како да се во менопауза, а не сте. Имате паузи полни со креативност и напади на безделничење и рамнодушност.

Храната станува предизвик, тоа што сте го претходно сакале, сега го мразите, а брзо подготвената исхрана ви делува загадено, или барем вашето тело така се чувствува, судејќи по неговите реакции. Може да добиете непријатно црвенило, алергија на нешто што некогаш го сметавте за благо, имате напад на умор, чувствувате лесна вртоглавица. Спиете некако чудно, сонувате живописно, најчесто доколку сте се напиле некој алкохолен пијалак пред спиење. Во сексуалниот живот може да имате проблеми. При посета на лекар нема да ви откријат никакво нарушување.

читајте пулс24

Религијата повеќе не ве задоволува, иако со години сте и биле посветени, услугите и рутиалите повеќе не ве исполнуваат. Доколку сте се дружеле со некои побожни луѓе, тие односи се менуваат, или се целосно прекинуваат. Но сега се чувствувате дека сте во однос со Духот и духовноста повеќе од било кога, а претходно ви требаше за тоа медитација. Најдобро од се е тоа што квалитетот на вашата духовна врска станува чист, без вообичаените вреви со кои сте се бореле претходно. Често ќе ги менувате електричните светилки, а електричните апарати се почесто ќе ви се расипуваат. Компјутерот одеднаш ќе се изгаси. Што се случува?

Вие поминувате од индиго во кристална состојба. Сте ги поминале животните искушенија и неволји, сте поминале тешки удари и сте го стекнале искуството на растење и воспитување, сте изградиле внатрешна самодоверба и сте ги откриле своите способности.
Животот на индиго личностите може да им изгледа неоправдано тежок бидејќи им е вродена ексцентричноста и исклучива осетливост.

На денешните деца им е многу потешко отколку на децата родени пред 30-50 години, бидејќи внимателно се посматраат и многу лесно се поставуваат „дијагнози“ за разни болести, што е културолошки прифатено. Денеска ни ексцентричност, самодоверба па ни „духовнаст“ не се детски карактерни црти, а затруената околина во која се родени, го отежнува надминувањето на вродените потешкотии кои животната средина ги вградила во нив. Индиго детето има голема среќа ако успее да го преживее детството без лекови и поставени дијагнози за разни пореметувања како што се ADHD, аутизам или уште нешто полошо. За жал поголемиот број од денешните деца станаа жртва на оваа катастрофа, што значи дека уште чувствителни деца кои доаѓаат на свет ќе имаат понизок степен на преживување.
Во човештвото се случуваат големи промени. Јасно е дека да се биде роден како Кристал не е решение само по себе, туку создава уште поголеми проблеми како на пример брза епидемија на аутизам.

Работите се тргнати во друга насока. Сега возрасните родени како индиго деца,„го подигнуваат“ нивото кристал (во стварноста), за да преминат преку провалиите и да продолжат со работа. Некои од нив ќе добијат деца кристали, со што преку нив би продолжиле со работата.  Големата загаденост и средината која ве опкружува, ве спречуваат во одредени планирани промени. Многу деца се зачнати како кристали, но со раѓањето не станале тоа. Некои се родени кај родители кои не се во можност да ги третираат правилно и завршуваат несреќно, умираат во тек на детството. Оние кои добиваат подобри родители  завршуваат во психички загадена средина, па се исклучуваат од надворешниот свет, се затвараат во себе. Жестоко се опираат од светот, бидејќи не можат да се сносат со преголемиот товар кој го носи. Преминот во транзиција и возрасна индиго личност на ниво на функционални кристали, духовното решение е тежок проблем и неуспех во сегашноста.

Преминот од состојба индиго во состојба кристал, е процес кој изгледа како соголување до гола кожа и повторно облекување. Таа промена е доста тешка, дури и на возрасните, кои веќе изградиле одбранбен систем против опкружувањата на грубоста.
Бучавата и нередот одеднаш стануваат токсични. Мислете дека луѓето ве угнетуваат. Го мразите телефонот, но го обожавате интернетот. Не се приближувате до трговскиот за време на празници. Повеќе не присуствувате на настани кои вклучуваат врева. Купувате преку каталог и електронска пошта.  Постојат и позитивни аспекти: одеднаш станувате неограничен извор на зборови, идеи, предлози и лидерски вештини. Никогаш не се замислувавте како лидер, но одеднаш сте. Не во традиционална смисла, туку во тивка, компетентна личност. Кој збор! Духовните способности, родени индиго личности, изострени со неверојатни размери, кои како да се во состојба на хируршка прецизност, од лоша идеја да ја претворат во добра. Напишаните или изговорените зборови на новата октарина/кристал вибрираат со внатрешното значење, сила и чиста магија, во најдобрата смисла на зборот.

Октаринските зраци, кои кристалите ги поседуваат, претставуваат средства кои се користат за нивната крајна осетлива вредност за извршување на големи работи како што се, исцелување, создавање и затварање на енергетските извори, елиминирање на лошата енергија. Возрасните личности и нивното искуство, поврзано со потполно развиени индиго способности за ново создадениот октарин/кристал, стануваат исклучиво осетливи суштества. Доколку се нападнати, способни се за да се силно одбранат, така да не се препорачува на инсистирање на нивните лоши страни. Најверојатно ќе ве намирисаат предвреме…..

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.